Koirat

Elämä koiran kanssa

Koiran kanssa eläminen tuo rakkautta, seuraa ja vastuuta. Koiran hankkiminen on iso päätös, jota ei tule tehdä hetken mielijohteesta. Nelijalkainen ystäväsi tarvitsee koulutusta, oikeanlaista ravintoa, virikkeitä ja paljon rakkautta. Jos haluat kaksi koiraa, on suositeltavaa hankkia ensin yksi, ja vasta ensimmäisen koiran ollessa aikuinen, sosiaalinen ja koulutettu on hyvä alkaa harkita toisen koiran hankkimista. Lemmikkieläimillä ja etenkin koirilla on todettu olevan stressiä ja masennusta poistava vaikutus ihmisiin. Elämästä tulee sisällöltään rikkaampaa kun sen jakaa yhdessä koiran kanssa.

Haluamme olla sinun ja koirasi tukena!

Koirat ja koiranomistaminen ovat lähellä sydäntämme. Tavoitteenamme on tarjota sinulle koiranomistajana mahdollisimman kattavan koiranruoka- ja koirantarvikevalikoiman. Etsimme jatkuvasti uusia laadukkaita koiranruokamerkkejä, joilla laajennamme valikoimaamme tehden ruoanoston sinulle helpommaksi. Olemme varmoja, että sinä tiedät parhaiten mikä ruoka on sopivin juuri sinun koirasi tarpeisiin. Tehtävämme on ylläpitää ja päivittää tuoteselostuksiamme ja tarjota mahdollisuus eri ruokien vertailuun kotisivullamme, sekä myös tietenkin pitää huolta että tuotteet löytyvät varastostamme. Kun olet tehnyt tilauksen, toimitamme tuotteet suoraan kotiovellesi riippmatta siitä missäpäin Suomea asut.

Kysymykset & Vastaukset

Hej! Vi kommer om några veckor få hem en 8 veckor gammal spansk vattenhund och vill gärna använda svenskt foder. Vad är lämpligast att starta med?

Hej! Här är några exempel på valpfoder som är Svensktillverkade. Axess Valp: http://animail.se/axess-valp-10-kg.html, Bozita Junior: http://animail.se/bozita-junior-12-5kg.html, Canami Puppy Maxi: http://animail.se/canami-puppy-maxi-10kg.html, Carrier Junior: http://animail.se/carrier-junior-15kg.html, Halla Valp: http://animail.se/halla-valp-25-14-kg.html, Tello Junior: http://animail.se/tello-junior-15kg.html. Tänk på att om du byter foder från något din valp äter idag, så är det viktigt att ha en övergångsperiod, där du blandar i lite av det nya fodret i taget, då valpmagar kan vara känsliga vid foderbyten.


Autamme mielellämme mikäli sinulla on kysymyksiä.

Huom. vastaukset tuotteiden saatavuuksiin saat nopeimmin asiakaspalvelustamme.